Cilvēki, kuri izlēmuši pārbaudīt ādas veidojumus, mums bieži jautā padomu – pie kura ārsta lai viņi iet. Un tiešām, citu pacientu atsauksmēm ir liela nozīme.

Mēs zinām, ka melanomas diagnostika ir cieši saistīta ar konkrēta ārsta praktisko pieredzi un prasmēm. Mēs zinām, ka ārsta izvēle var ietekmēt gan mūsu labsajūtu, gan reizēm arī dzīvību.

Lai kādus kritērijus  mēs rakstītu ārstu izvēlei, tas vienmēr būs subjektīvs lēmums. Lēmums, kas balstīts emocijās, sajūtās un mūsu dažādajās zināšanās. Tieši tāpēc mēs, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai”, esam izlēmuši veidot t.s. “Balto sarakstu”. 

Mēs vēlamies izveidot to ārstu sarakstu, pie kuriem esam bijuši un pie kuriem uzzinājām katrs savu diagnozi. Nevis apkopot pašus labākos, bet vairot pozitīvo informāciju un sniegt pacientiem atbalstu, paturot prātā, ka Latvijā ir daudz labu dermatologu, kas šajā sarakstā var netikt iekļauti. “Baltais saraksts” nozīmē to, ka pie katra no šiem ārstiem kāds pacients ir bijis, uzzinājis par savu diagnozi “ādas vēzis” un jutis, ka saņem visprofesionālāko un viņam personīgi visatbilstošāko aprūpi un ārstēšanu.

Aicinām melanomas pacientus dalīties ar savu labo pieredzi un pastāstīt par tiem ārstiem, kas palīdzēja atklāt melanomu.

Par ārstiem tiek gaidītas šādas ziņas: vārds, uzvārds, specialitāte (dermatologs, varbūt arī ģimenes ārsts, plastikas ķirurgs, ķirurgs, onkologs u.c.), pieņemšanas vieta un pilsēta. Ja iespējams, lūgums aprakstīt, vai konkrētais ārsts bija pirmais, kurš pamanīja melanomu, vai bija iejūtīgs, vai radīja drošības sajūtu u.c. informāciju, kas var būt noderīga citiem pacientiem.

Atsauksmes lūdzam sūtīt uz e-pastu biedriba@soliprieksamelanomai.lv vai https://www.facebook.com/soli-prieksa-melanomai/ līdz 31.maijam.

Informāciju par Dermatologu var iesniegt arī aizpildot šo formu

Baltais saraksts tiks publiskots biedrības mājas lapā maija beigās. 

Mūsu mērķis nav izveidot vienu sarakstu un likt šim darbam punktu. Gluži otrādi, saraksts tiks regulāri papildināts, lai brīžos, kad vajag padomu ārsta izvēlē, tas būtu vienmēr pie rokas.