Melanomas savlaicīgai atklāšanai ir īpaši liela nozīme. Būtisku lomu agrīnā tās diagnosticēšanā, un līdz ar to arī cilvēku dzīvību glābšanā, var nospēlēt sabiedrība – to profesiju pārstāvji, kas ikdienā ir ciešā saskarē ar cilvēku ķermeņiem. Tādēļ mēs organizēsim 4 izglītojošus seminārus, lai kopā savlaicīgi parūpētos par cilvēku dzīvībām!

Projektā “Izzini melanomu!” izglītosim sabiedrību, un tādējādi celsim tās līdzdalību slimības savlaicīgā atklāšanā.

Projekta mērķauditorija – masieri, skaistumkopšanas speciālisti, medmāsas, fizioterapeiti, frizieri, manikīra un pedikīra meistari, fitnesa treneri, deju skolotāji, peldēšanas treneri u.c. profesiju pārstāvji, kas sava darba specifikas dēļ potenciāli biežāk kā citi sabiedrības locekļi var saskarties ar jauniem melanomas gadījumiem.

Projekta mērķis – izglītot projekta mērķauditorijas pārstāvjus, lai aizdomīgu ādas veidojumu gadījumā viņu zināšanas un pamudinājums būtu pietiekami nozīmīgs, lai rosinātu potenciālos melanomas pacientus doties veikt savlaicīgas veselības pārbaudes.

Projekts tiks īstenots 4 informatīvu semināru veidā (Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē), iekļaujot specifisku, uz melanomas atpazīšanu vērstu ārsta lekciju, kā arī psihologa/psihoterapijas speciālista lekciju un pacienta stāstu. Norises vietā varēs saņemt šī projekta ietvaros izveidotu informatīvu bukletu.

Semināru norise tiek plānota vasaras otrajā pusē/rudens sākumā. Informācija par norises vietām un laikiem vēl tiks izziņota. Lai nepalaistu garām precīzus semināru norises datumus, visdrošāk ir sekot mūsu FB lapai!

Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tās saturu atbild biedrība “Soli priekšā melanomai”.