Pacientu biedrība “Soli priekšā melanomai” projekta ietvaros organizēja četrus izglītojošus seminārus dažādās Latvijas pilsētās to profesiju pārstāvjiem, kas ikdienā ir ciešā saskarē ar cilvēku ķermeņiem. Dermatologs dr. Raimonds Karls: “Šiem speciālistiem ir ļoti liela nozīme gan audzēja agrīnā atpazīšanā, gan tālāk arī klienta vai pacienta motivēšanā doties pie ārsta.”

Saslimstības ar melanomu samazināšanā nozīmīgs ir sabiedrības izglītotības līmenis. Tomēr sargāšanās no saules un neiešana uz solāriju kā sabiedrības norma neveidojas ātri. “Ir pierādīts, ka paradumu maiņai ir nepieciešams, lai nomainās paaudze. Tātad, ir jāaudzina tāda paaudze, kas zinās, ka ultravioletais starojums nenozīmē tikai patīkamu iedegumu, bet arī nes ļoti lielu risku. (..) Es domāju, ka tad, ja šo projektu ir iespējams turpināt, tas ir jādara, jo tas ir vērtīgs ieguldījums nākotnē,” pārliecināts ir dr. Karls.

Četros semināros Latvijas pilsētās (Rēzeknē, Cēsīs, Jelgavā un Liepājā) seminārus par laicīgu melanomas atklāšanu un prasmēm savus klientus mudināt doties uz pārbaudēm, apmeklēja 123 dažādu jomu speciālisti un citi interesenti. 34 no tiem bija podologi – tas ir lielisks rādītājs, ņemot vērā, ka sievietēm visbiežākā vieta, kur melanoma tiek atklāta, ir tieši kājas.

Emocionālu noti izglītojošajai informācijai piešķīra melanomas pacienšu dzīvesstāsti. “Paldies par šo projektu un iespēju noklausīties semināru Liepājā, ar nenosakāmu pievienoto vērtību katram no mums un sabiedrībā kopumā. (..) Tik trāpīgi, izglītojoši, uzrunājoši un personīgi, uzmanību noturot visu semināra laiku. Acīs miklums, zālē klusums… Paldies Jums!”, pēc semināra raksta Ilona Rasa.

Projekta ietvaros ir izveidoti arī pieci izglītojoši tematiskie raksti-intervijas ar speciālistiem un biedrības vadītāju, kā arī izveidots buklets ar koncentrētu informāciju par melanomu. Tos iespējams apskatīt ŠEIT.

Preses relīze ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par preses relīzes saturu atbild biedrība “Soli priekšā melanomai”.