Melanoma
30 Apr

Piesakies semināram par melanomu

! Pieteikšanās semināram Melanoma: kā pamanīt, pazīt un ārstēt?” līdz 5.05.2021. plkst. 12.00. Lai pieteiktos dalībai seminārā, saņemtu ZOOM platformas saiti un semināra piekļuves informāciju, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu: https://ej.uz/melanoma_seminars

! Par dalību seminārā paredzēti 1,7 TIP ģimenes ārstiem. Seminārs saskaņots ar Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienību (LĀPPOS) par TIP piešķiršanu ārstu palīgiem, masieriem, podologiem, kosmētiķiem, kosmetologiem un funkcionāliem speciālistiem

! Uz semināru īpaši aicināti profesiju pārstāvji, kas ikdienā visbiežāk saskaras ar cilvēka ķermeni – ģimenes ārsti, ārstu palīgi, medicīnas māsas, masieri, podologi, kosmetologi, frizieri, manikīra un pedikīra meistari, peldēšanas un deju treneri u.c. Dalība seminārā ir bez maksas.

! Laipni aicināti arī melanomas pacienti, viņu tuvinieki, žurnālisti un citi interesenti.

Aktuālie jautājumi par melanomu

Lai pievērstu uzmanību melanomas bīstamībai, informētu par agrīnas diagnostikas nozīmi un aktualitātēm melanomas ārstēšanā, semināra galvenie lektori ir Latvijā atzīti eksperti ādas vēža diagnoticēšanas un ārstēšanas jomā.  

Semināra lektori:

  • Dr. med. Simona Doniņa, RSU asoc. prof., onkoloģe, ķīmijterapeite un imunoloģe Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā
  • Raimonds Karls, dermatologs, venerologs SIA “Derma Clinic Riga”, Latvijas Universitātes rezidentūras programmas “Dermatoveneroloģija” direktors
  • Mg. biol. Olga Valciņa, Melanomas pacientu atbalsta biedrības “Soli priekšā melanomai” vadītāja
  • Sondra Zaļupe, Melanomas pacientu atbalsta biedrības “Soli priekšā melanomai”  mārketinga projektu koordinatore

Raimonda Karla tēma seminārā – par savlaicīgas diagnostikas nozīmi. Dr. med. Simonas Doniņas tēma – par melanomas ārstēšanas iespējām. Bet biedrības ”Soli priekšā melanomai” dibinātāju ziņā jautājumi par melanomas aktualitāti sabiedrībā un melanomas pacientu pieredzi saskarsmē ar veselības aprūpes un skaistumkopšanas speciālistiem.

Ar šo semināru “Melanoma: kā pamanīt, pazīt un ārstēt?” Melanomas pacientu atbalsta biedrības “Soli priekšā melanomai” vēlas panākt svarīgāko – palielināt katra melanomas pacienta izredzes uz kvalitatīvu dzīvi!

Melanoma

Melanomas mēnesis – 2021

Jaunākie Eiropas ārstu-dermatologu iniciatīvas Euromelanoma 2021 dati liecina, ka pandēmijas dēļ pašlaik netiek diagnosticētas aptuveni 21% agrīnās stadijas melanomas. Tas notiek, jo cilvēki atliekto apmeklējumu pie ārsta. Bažas par iespējamu melanomas agrīnu stadiju laicīgu nediagnosticēšanu ir arī Latvijā.

Melanoma ir bīstamākā un agresīvākā ādas vēža forma. Katru gadu Latvijā saslimt aptuveni 200 cilvēku, aptuveni 70 cilvēku mirst. Saslimstība visā pasaulē, arī Latvijā, pieaug. Dzīvības glābšanā izšķiroša loma ir agrīnai slimības atklāšanai un pareizai ārstēšanai.

Tāpēc 2021. gada Melnomas mānesis sākas ar aicinājumu pārbaudīt aizdomīgus ādas veidojumus un nekavēties ar vizīti pie dermatologa! Kā atrast labu dermatologu, šeit!